Voynich Manuscript. Codex Rohonc. Zodiac Killer. Chronik des Konstanzer Konzils.
Codex Gigas. Bestiary. Oráč a smrt.Václav Břežan. Rukopis Zelenohorský.
Rukopis Královédvorský. Somerton Man. Píseň Vyšehradská. Milostné písně Krále
Václava. Tkadleček. Blitz cipher. Kosma kronika.P.I.O.6.

Voynichův rukopis ( Voynich Manuscript ) folio 70v.

15. ledna 2020 v 16:07 | Josef Zlatoděj prof. |  Voynichův rukopis.(Voynich Manuscript)- deciphered
MS - 408 Nakopnutí vědců. Oprava čuchacího družstva.
____________________________________________________
Protože výzkum MS - 408 je jak jsem zjistil velice špatný a to jak, vědeckých odborníků, tak i naší české badatelky Ireny, která jako medium cejtí tajemný text svým nosem velice špatně, tak vám dnes napíši, jaký je význam folia 70 v. Kde je velice jasně a samozřejmě i velice zřetelně v textu psáno co obrázek kreslený znamená a vyjadřuje.

Zde si dovolím vám napsat malou ukázku toho co nám všem paní Irena o této stránce napsala :
Irena píše : Strana 70v je dalším pokračováním zvěsti Boží, že přijde změna života pro celý svět. Nejedná se o nějaký horoskop ani zvěrokruh. Obrázek kozla uprostřed představuje zlo tady na Zemi, které přemůže Boží syn Pán Ježíš Kristus, který zde bude žít v jedné vyvolené duši. Bude natolik milován a ctěn, že se Mu smyjí křivdy, které mu lidé způsobili, teprve tehdy odpustí bolest a pocítí štěstí. Potom teprve štastný a plně přijatý otevře všem lidem květ štěstí, toho pravého štěstí, po kterém všichni toužíme. Takže v člověku vyvoleném se uzdraví duše Boží, rozloučí se se svým příkořím a dá světu očistu od zla a své požehnání. ( konec citace media Ireny ).

Z této velice pěkné báchorky, kterou nám všem paní Hanzíková podala na svých stránkách je přímo cítit a i vidět, že je naše badatelka silně spojena s Bohem a je tedy velice silně oddána našemu Pánu Bohu, který ji jako svou duši má velice rád a i podporuje na její cestě po tomto našem pěkném světě.

Já samozřejmě, jako Vyvolený na tomto našem světě mám tu moc a i sílu dávat všem co velice málo ví a znají určité instrukce, které jsou pro pochopení určitých věcí, které jsou obyčejným a tedy lidu neznalému ukryté za oponou tajemna. A to z důvodu, že většina občanů a to jak z řad vědců, tak i záhadologů má velice slabé vědomosti, které jsou zákonitě potřebné pro pochopení těchto skrytých vědomostí, které se dědí z generace na generaci prostřednictvým zasvědcených, k tomuto účelu na naší planetě žijících. Proto jsem tu samozřejmě Já, tedy jako další v pořadí, kdo může všem slepcům otevřít oči a učinit tím pádem jejich život štastnějším.

Proto jsem se rozhodl dát do placu nějaké ty své vědomosti a samozřejmě i zkušenosti, kterých mám opravdu dost a dost.
______________________________________________________________________________________________

Protože jsem samozřejmě také velice chytrý, jak jistě každý čtenář sám i rychle poznal. To je můj úděl, stím se samozřejmě musím vypořádat sám, ale co naplat jsem Vyvolený a těch je, jak je zřetelně a jasně vidět na tomto našem světě poskromnu, tedy málo.

Takže Vás tedy nakopnu, jak mě napsal jeden vědec, který to asi dost potřebuje. Načutnu Vás tím , že vám zde ukáži co znamená obrázek kreslený na straně 70v. Jistě nakopnu i paní medium s hlídačem Jendou, která to cejtí sakra dost špatně.
_______________________________________________________________________________________________

Obrázek na straně 70v. Uprostřed je kreslený ,, Kozel ''. Kozel jak je psáno v textu symbolizuje Jana II. z Rožmberka.

Obrázek je rozdělen na dvě části. Jedna menší část. A druhá větší část.
Ve velkém kruhu jsou kresleny ženy. Těchto žen je tam kresleno celkem 10.
V menším kruhu jsou kresleny 2 ženy a 3 muži.


Velký kruh. Hlavním smyslem a tedy i významem je 10 porodů. A to Anny Hlohovské , která byla manželkou Jana II. z Rožmberka. ( jak je samozřejmě psáno i v textu českým jazykem ).
Těchto 10 porodů je také rozděleno. A to tak, že 6 žen je oblečených a 4 ženy jsou nahé. ( bez šatů ).

Proč tomu takje. Celý rukopis je psán jako kvíz a vy ho musíte vyřešit. Když ho vyřešíte, tak vás Eliška i pochválí.
6 oblečených žen. Tak to jsou dcery Anny a Jana II. z Rožmberka. A to : Kateřina, Barbora, Markéta, Hedvika, Elizabeth, Johanka.
4 nahé ženy. Tak ty nám zde představují - syny a to : Jindřicha, Woka II, Petra IV a Oldřicha III.

Ženy : když se podíváte nalevo, tak tam jsou kresleny 2 ženy, které mají hvězdy kresleny k sobě. Tím vám Eliška naznačuje, že se jedná o dvojčata. Barboru a Markétu. ( Barbora narozena 8.6.1460. Provdána za Jana z Bibrštejna. Markéta narozena 8.6. 1460. Abatyše v Českém krumlově ).

Elišku na obrázku poznáte velice snadno. Je kreslena vlevé části velkého kola, v pozici 1 hodiny. Že se jedná o samotnou Elišku je vám naznačeno počtem cípů té hvězdy. Cípů je 8. Eliška se narodila , jako 8 v pořadí a tak i o sobě v textu rukopisu píše , že je osmá. Někdy se také podepíše jen znakem, který má hodnotu čísla 8. ( F,P ).

Takže to je horní velký kruh, který znázorňuje 10 porodů Anny Hlohovské slezské Piastovny, která byla matkou Elišky.
___________________________________________________________________________________________
Menší kruh střed. Na tomto nám Eliška ukazuje, kolik měla dětí a tedy kolikrát rodila.
V tomto kruhu je kresleno : 2 ženy a 3 muži.
2 ženy nám ukazují dva porody, při kterých Eliška přivedla na svět své 3 děti.

Opět když se podíváte na obrázek, tak tam jsou dva hoši ( chlapci ), kteří mají hvězdy kresleny k sobě. Tím vám Eliška ukazuje, že se zde jedná o dvojčata. V jednom porodu. Třetí muž ( dítě ) symbolizuje 3 syna.

2 děti : Oldřich Graaf van Hardegg. narozen 1485.
Jan Graaf van Hardegg. narozen 1485.

1 dítě : Julius I. Graaf van Hardegg. narozen 1500.

Takže v menším kruhu nám matka Eliška z Rožmberka ukazuje , že měla celkem 2 porody při kterých přivedla na svět své 3 děti.
_____________________________________________________________________________________________
Každý si jistě všimnul, že naše velice šikovná Eliška z Rožmberka dala svým dvojčatům jména po svém dědečkovi a po svém otci. Tedy po Oldřichu II. z Rožmberka a po Janu II. z Rožmberka. ( Ulrich a Johan ).
______________________________________________________________________________________________

Samotný obrázek Kozla se čte takto : Kozl - Koz L. ( Roz 3 ) = ( Rož 3 ).
Je použitá židovská substituce. ( není to teda nic snadného ). Ale já znám dost a jsem i vyvolený a tak čtu rukopis velice snadno.

substituce 3 = c,g,s,l. ( L = 3 ). ( 2 = b,r,k ) ( K = R ).
Jan II z Rožmberka se narodil jako 3 v pořadí a tak také o něm Eliška píše , jako o třetím. (3).
_______________________________________________________________________________________
Dole na foliu je v levém dolní části několik znaků. Ty jsou 10 mq. To znamená = 10 my.
Význam : 10 porodů, 10 dětí které porodila Anna Hlohovská.

Dnes by se napsalo : 10 má.
( substituce číslo 1 = a,i,j.q.y ).


____________________________________________________________________________________________________________

Eliška a 3 synové.

____________________________________________________________________________________________________________
Každý si jistě všimne, že v menším obrázku kde jsou znázorněnoý 2 porody, tak má Eliška kresleny cípy hvězdy, kterých je samozřejmě také osum. ( 8 ). Celé je to nabarveno červenou barvou, která nám zde symbolizuje krev.
____________________________________________________________________________________________________________

Takže jak je to ? Je to kozel zlo a nebo je to co jsem vám zde dnes popsal. Každý výzkumník použije svůj mozek a tak sám jistě i zjistí , kde je ukryta pravda, kterou mám samozřejmě velice rád.

A jak jsem tobě kolego Ivane včera napsal, Arnošta bych poslal dělat něco jiného, protože vás vede špatným směrem. Indie cha cha cha , tak to teda jo.

A paní Irena se také doufam probudí ze svého divokého snu.
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ing.Bystroň ing.Bystroň | E-mail | 16. ledna 2020 v 10:32 | Reagovat

Opět velice pěkný a velice poučný článek, který jste zde dnes vědecké obci zanechal. Je zde opět velice jasně a zřetelně vidět, že jste profesore *Vyvolený*, který jistě všem co velice málo znají Otevře oči.

2 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 23. ledna 2020 v 16:41 | Reagovat

zajímavé velice zajímavé...vědec Ivan (VsB) mě požádal abych ho nakopnul...tak jsem samozřejmě tak i na jeho žádost učinil...a ejhle co to...vědec nám oněmněl. Jak to tak vypadá tak mu došel kyslík. Zde jen musím nerad a to velice nerad konstatovat, že práce kterou jako vědec se svým družstvem dělal a na které i šest roků pracoval s počítačem Anslem a která ho zavedla do Asie, jak jim jistě poradil Arnošt, tak je samozřejmě veliká až kolosální blbost na dvanáctou. Vědec by měl víc pracovat a pohroužit se samostatně do textu rukopisu. Pak jistě i sám ke svému úžasu rád i pozná, že jeho dosavadní výzkum je katastrofa.

Takže víc pracovat a nebát se . Jít do samotného výzkumu manuscriptu s odvahou a elánem. Na celou Indii se vybodnout a také konečně použít obyčejný mozek, který je samozřejmě lepší než nějakej superpočítač. Jak už jsem zde i několikrát zdůraznil, tak žádnej počítač nemá šanci zjistit, jak autora, tak i jazyk, kterým je manuscript psán.

Nebo snad nějakej specialista vědec vidí v rukopisu něco co by ho vedlo k Indii. Pakliže by nějaký vědec něco podobného viděl ( a nebyl by samozřejmě sjetej ), tak ať mě dá vědět, a já ho velice rychle z té jeho iluze vyléčím.

Vědec chtěl načutnout a tak protože jsem hodný a sám i světu pomáhám, jak jistě každý i sám zjistil, tak jsem i rád učinil.

3 Bystroň ing. Bystroň ing. | 23. ledna 2020 v 19:39 | Reagovat

V tomto musím pane profesore s Váma souhlasit. Jak může někdo a tedy i nějaký vědec, který má v pořádku zrak vidět v rukopise Indii. To je jistě velká záhada. Jelikož každý, kdo se podívá do rukopisu a to například na obrázky, tak musí vidět, evropský středověk a to na všech stránkách, kde je kreslen obrázek. Váš kolega, který chtěl nakopnout to celé vidí velice špatně. Možná má špatný zrak a tak to celé vidí velice špatně. A to je zlé.

4 Anna Marie Dobrotivá Anna Marie Dobrotivá | 23. ledna 2020 v 23:00 | Reagovat

Pěkný článek a Vaše vysvětlení co obrázek vyjadřuje je perfektní. Ráda bych pane Zlatoději věděla , kdo je ten vědec, který Vám napsal, že rukopis je z Indie. Také musím souhlasit s tím co napsal čtenář přede mnou a to stím, že obrázky ukazují na Evropu ve středověku.
Vaše čtenářka A.M.D.

5 Klára Z. Klára Z. | E-mail | 27. ledna 2020 v 21:34 | Reagovat

Pekny den.
Koukam jak blazen,ze to co zde pisete je velice dobre vysvetleni toho co rukopis znamena a pritom je na mnoha vebech psano, ze nikdo na svete s rukopisem jeste nehnul. A pritom Vy to vysvelujete vsem, jak debilum a ted pouziji Vas vyraz..rouram a trubkam. :-) Mozna by jste to mel celé pojmout vice vedecky, aby to byl schopen pochopit i ten , kdo ma napriklad vysokoskolske vzdelani.
zdravim a preji mnoho stastnych ctenaru.

6 Petr H. Petr H. | 29. ledna 2020 v 19:25 | Reagovat

Pěkný den. Před pár dny jsem četl na jednom webu, že rukopis psal a je tedy knihou nějakého biskupa z Mikulova. Který prý byl 4 % a tak celý svůj život zašifroval do toho rukopisu. Jinak by prý měl nějaké potíže ve Vatikánu. Mě se to samozřejmě moc nezdá a tak bych byl velice rád, když jste vyvolený mě jako laiku, to nějak osvětlil. Děkuji Váš čtenář.

7 Václav D. Václav D. | 29. ledna 2020 v 20:49 | Reagovat

Vy jim tedy dáváte čoud pane profesore. Teď budou mit zavřený tlamy.
Držim palce váš čtenář. :-D

8 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 30. ledna 2020 v 18:29 | Reagovat

Pěkný den paní Kláro.  Jak jste jistě sama zjistila, tak můj zápis toho co znamená manuscript je zmé strany psán tím způsobem, aby to co zde publikuji mohl pochopit i ten , kdo má velice slabé vědomosti. Proto se snažím nepoužívat různá vědecká slova, která by jistě mnoha čtenářům dělala nějaký ten problém. A tak jsem zvolil tento systém pro můj zápis. Jak sama píšete, že to všem vysvětluji , jako debilům je tedy pravda. A tak jen doufám , že to pochopí, každý čtenář i nějaký ten vědec,který má například slabší vědomosti a pak je schopen napsat o manucriptu velké spousty blbostí. Tak to je samozřejmě dost špatné. Snažím se tedy pomoci všem i těm co velice málo znají.

zdravím a děkuji za Váš komentář.

9 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 30. ledna 2020 v 18:39 | Reagovat

To Petr H. Pane Petře vše cose týká Ireny a Hejtmana jsem už napsal. Najdete to zde na blogu. Takže jen tak v rychlosti telegraficky. Hanzíková si hraje na nějaké medium a prý dokáže věci jako třeba například dokázal spící prorok Edgar Cayce. Takže bych se k tomu vyjádřil asi tolik. Irena je na prášky a její hlídač má taky jistě dobře nasněženo a tak čuchají oba dva velice špatně.Je to na cvokhaus. Víc k tomu jistě netřeba psát. :-D

10 pro Václav D. pro Václav D. | 30. ledna 2020 v 18:52 | Reagovat

vážený pane s vědci je velice komplikované, jelikož znají jen to co si nějaký ten academik, inženýr a nebo doktor osvojil na nějaké té škole. A to je pro pochopení rukopisu Voynich velice málo. Jak jistě poznalo i spusta vědců a to jak ve světě, tak i u nás. Takže jim musím soustavně dávat nějaké ty lekce. Aby se jim také konečně spojilo dohromady několik neuronů, které jsou velice důležité pro dešifrování textu. Znám několik vědců ve světě co už to, co já píši dokážou pochopit. A to je pro mě velice dobré zjištění. V našem perimetru je to ale stále velká bída, protože jak už jsem psal, mají nedostatečné vědomosti.
díky že mě držíte palce. :-D

11 Václav D. Václav D. | 31. ledna 2020 v 15:15 | Reagovat

děkuji za Vaši odpověd. Nedávno jsem na webu narazil na články nějakého Jana B. Hurycha, který se snaží také porozumět tomu co rukopis znamená. A tak by mě zajímalo jak vidíte jeho práci Vy, jako člověk který zná co tato tajemná kniha nese na svých stránkách za tajnosti.

děkuji a mnoho pozdravů z Brna.

12 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 31. ledna 2020 v 18:33 | Reagovat

Nemáte zač , ale k Vaší další otázce , bych napsal jen tohle. Samozřejmě že znám práci, kterou odvedl pan Hurych na tomto velice zajímavém rukopisu. Ale musím zde jen smutně konstatovat, že jeho práce je velice špatná. On na rukopis jak je z jeho zápisu poznat a i se dočíst nestačí. Snahu sice má , ale jak píši je to velká bída. Dvacet roku se snaží pochopit text a význam rukopisu, ale pořád je na začátku, jako všichni vědci kteří na tom také roky a dlouhé roky neúspěšně pracují, jak ti mravenci. I když musel vzít z česka dráhu za kopce a má tedy nějakou tu výhodu, že ovládá náš jazyk na rukopis evidentně nestačí. Ale furt se snaží. A to je jistě dobré. :-D

13 ing.Bystroň ing.Bystroň | 4. února 2020 v 11:49 | Reagovat

Pěkný den. Včera jsem viděl na Mystery CS dokument o tomto rukopisu, kde protagonista nějaký záhadolog Vašíček vyrukoval se svoují teorií, že rukopis je dílem nějakého Angela z Florencie, který působil v Praze. Přizvukoval mu tam nějakej podivnej botanik Hoskovec a sekundoval vědec Zelinka. Záhadolog Vašíček je tedy velice silně přesvědčen že má dost svých důkazů a indicií, že jeho výzkum je správný. Řiká tam něco o Indii, nějakých podivných zasvědcencích, dokonce i o o Meluzíně, kterou je prý žena kreslená v rukopisu, která vyčuhuje z ryby. Botanik Hoskovec je celej unesenej a vidí v tom díle všechno možný. Profesor Zelinka tam posluchače a diváky seznamuje stím co znamená fraktální geometrie a pouští na diváky tak svá moudra. Vašíček tam také povídá, že rukopis by mohl být nějak spojen s návštěvníky z jiných dimenzí a nebo by nějak souviset i s mimozemštany, kteří jsou prej chytrý a tak je tam nakreslena i nějaká galaxie možná Andromeda.
Mě se to celé nějak nezdá a tak bych samozřejmě znal pane Vyvolený Váš názor na ten dokument, kterej se vysílal pro potěchu snad všech záhadologů a i dalších chytrých na tomto našem světě.

díky za odpověď Ing. Bystroň. ;-)

14 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 4. února 2020 v 14:25 | Reagovat

Bystroň. vezmu to taky hopem tedy rychle. Jediný co je v tomto dokumentu dobré je to , že kolega Ivan Zelinka seznámil diváky co je to fraktální geometrie.

Jinak je vše co je v tom dokumentu veliká až kolosální pitomost, kterou si vycucal z prstu Arnošt, aby snad ohromil nějakého diváka, který o tomto rukopisu nezná vůbec nic. Tedy jak píšu, veliká blbost. Celá jeho Meluzína a celá jeho teorie o nějakých zasvědcených je kolosální blbost na dvanáctou. Z dokumentu je velice jasně vidět, že toho moc nezná, ale snaží se občana nějak zaujmout a protože jak píšu je vedle jak ta jedle.

A nějakej botanik Hoskovec je samozřejmě to samé. Tápe a tápe a vůbec nechápe která bije. Je to taky hňup. :-D

15 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 4. února 2020 v 14:59 | Reagovat

Vědci kteří na rukopisu pracují pilně jako mravenci už dvacet roků, píšou neustále velké pitomosti a tak jsem jim Já napsal. V posledním článku velitel mravenců Nick, dává všem pokyny jak pracovat a co je pro výzkum důležité zjistit. Takže jsem mravencům napsal :
the key to the manuscript is to know the Czech language.

I bet a 10 000 dollars with every scientist.
Nick, you´ve been trying to figure out many years stars mean. Which have an S-shaped comma. In the article I write about It. This is the 70v page.

Big circle : It describes 10 births of Anna Hlohovská. 2 stars drawn together- twins children.
6 women are dresse and 4 are without clothes. That means 6 daughters and 4 sons.
Small circle : Two births Eliška. Two stars together. Birth twins. Eliška gave birth twice and had three sons. That´s why 2 women and 3 sons are drawn. Therefore, there are 2 women and 3 sons.

Everyting is written in the Czech language.
Anna Hlohovská was the mother of Eliška. And the wife of John II. of Rosenberg.
_____________________________________

Takže to je moje rada, jak by měl zahraniční chytrý vědec pracovat, aby taky nebyl pořád na začátku, jako například kolega doktor Zandbergen, který píše o manuscriptu veliké blbosti už také, jak každý zjistí , dvacet roků. :-D

16 Champollione Champollione | 5. února 2020 v 19:58 | Reagovat

Drahý kolego. Vy by jste se chtěl vsadit s nějakým vědcem o 10 000 dolarů, že Vy jako ten, který jediný na tomto světě zná klíč a i tajemství, které na svých listech pergamenu nese Manuscript Voynich ?
Podle mého soudu do této Vaší nabídky nepůjde žádný vědec. Vědec je totiž velice opatrný aby náhodou neprohrál a neudělal si tím pádem velkou ostudu. I když na druhou stranu nikdy neříkej nikdy. Možná se nějaký doktor, inženýr a nebo akademik najde, když tedy bude mít koule a nebude se bát změřit si své schopnosti s Váma.

ps. počítám že tak do dvou měsíců vyjde v nějakém vědeckém časopise nějaký chytrý článek, kde bude vědecky psáno, že X.Y. konečně po sto rocích zjistil co znamenají ty hvězdy, kterých je v rukopisu kresleno také dost, tedy až moc. Jak vím tak se vedou na několika webech na toto téma dost velké diskuze , kde se voynich rozebírá už takových dobrých 20 roků a kde jsou evidováni všichni , kterým Vy říkáte velice trefně Mravenci. :-D
zdravím a hodně štěstí Champollione.

17 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 6. února 2020 v 19:00 | Reagovat

To Champollione....žádný vědec nikdy nezjistí, jaké například použila Eliška slovo pro obrázek Hvězda.
A když už jsem u těch vědců. Tak náš vědec, který prý , jak mně napsal, má dost důkazů pro svůj výzkum a to konkrétně jejich zjištění, že je text psán v nějakém indickém jazyku a bez nějakého zašifrování.
Na což jsem mu samozřejmě napsal, že jejich výzkum je hodně špatný a že jejich teorii rozcupuju během dvou minut, když by snad došlo na lámání chleba.
Zároveň jsem mu dal úkol, který by měl samostatně vyřešit. A to konkrétně toho proč je v rukopisu kreslena ryba, když Eliška také o sobě na několika místech sama píše, že je Zlatá ryba. Tak jsem zvědav jak to pan vědec vyřeší. Nejedná se samozřejmě o nějaký složitý výpočet a tedy úkol. Tak jsem zvědav co vypočítá. Jen doufám že nebude taky psát o nějaké Meluzíně, jako Arnošt, ale použije mozek. tak uvidíme. :-)

18 Jan Ch. Jan Ch. | 18. února 2020 v 11:53 | Reagovat

Velice pěkně jste zde popsal co znamená strana 70 v rukopisu. Mohl by jste také napsat co je psáno v samotném textu ?

děkuji a zdravím Jan Ch. :-)

19 Libor Libor | E-mail | 18. února 2020 v 21:57 | Reagovat

Dobrý den a zdráv buď(te) Zlatoději! dnes jsem přes rozpaky shlédl dokument na ČT 2 s názvem 'Ceské tajemno', jehož první díl se zabýval právě Voynichovým rukopisem.
Přeskočím děj (obvyklá mystifikace, "rouška tajemství" a směs chumlů Itálie, Indie, botanika, mysticismus, superpočítače, "nevíme nic".
Proč o tom píšu. Zlatoději, prosím, plánujete vydání díla jako překlad Voynichova rukopisu?
Takové nějaké požduchování, "nakopávání" ostatních vědců příliš (jak je vidět) nikam nevede.
Blogem je protknutá radost z exkluzivního objevování a určitá i (pochopitelná) sebedůležitost až výlučnost zvlášť v kolektivu tápajících "sebeoznačujících" vědců. Nicméně. Co jít s kůží na trh? Co tomu brání? Pojďme dílo vydat. Ať je sebekontroverznější. Pojďme sloupnout slupku tajemna a tajemství. Kdy, když ne teď? Kdo, když ne my? Tedy Vy, Zlatoději.
Uceleně. Rozumně. Věcně.
Je potřeba být ukryt ve stínu?
Jaký je ten motiv do toho nejít?

Děkuji moc za Vaši práci.
L

20 Dobroděj Dobroděj | E-mail | 19. února 2020 v 8:29 | Reagovat

Tady zase někdo nerozumí řečenému, ale čemu se divit, v dnešní době.

Ing. Zelinka mluvil o Blízkém východu a Indii v souvislosti s použitým jazykem, ne s obrázky - u těch je očividné, že vznikly s nejvyšší pravděpodobností v Evropě.

Navíc analýzy ukazují, že zřejmě nepůjde o šifru, ale o otevřený text.

Celý tenhle blog ukazuje svévolnou "metodu", která není ověřitelná.

21 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 19. února 2020 v 11:10 | Reagovat

Ty dobroději co ty můžeš tak znát o tomto rukopisu by mě teda dost zajímalo. Kolega doktor profesor a inženýr Zelinka je jistě chytrej vědec to je mě taky známo , když počítá na tolika superpočítačích. To je jistě fajne. Ale zde v tomto našem případu , kterým je tento rukopis je bohužel vedle jak jedle. To už jsem mu taky samozřejmě napsal do mejlu. A co se týká nějakých jeho analýz, tak ty jsou velice špatné, jak už jsem mu také oznámil asi tak před měsicem. Zelinka říká a sním to říká všude i pohádkář Arnošt Vašíček, že se nejdná o šifru ale že to bude votevřenej text. Tak k tomuto bych napsal asi tak tolik. Arnošt zná velkej prd a tak by se měl věnovat jiné činnosti, třebas by měl hledat talíře tuten náš Bergier. Toho má prej rád jak řek v chatu tuten Jitro Kouzelník.

Protože dobroději znám a vím co rukopis je. Tak samozřejmě musím tyto naše snaživce neustále opravovat. Tak si taky proštuduj co tady Já píšu a pak taky jistě možná pochopíš, že text je šifra a nejedná se tedy o otevřený jazyk, jak by se tobě jistě i dost zamlouvalo. A tak se tedy na tebe nezlobím, že mě sem zase píšeš ptákoviny dobroději. :-D

22 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 19. února 2020 v 11:20 | Reagovat

Pane Libore. píšete že jste viděl včera nějaký dokument. Já to bohudík včera neviděl a tak se pokusím vše dohnat a pak napíši více.

dík Zlatoděj.

23 Josef Procházka Josef Procházka | E-mail | 19. února 2020 v 13:52 | Reagovat

Dobrý den, jen pár vět. Voynichův rukopis byl napsán ve středověku venetským písmem a ve venetském jazyce (Veneti, Venedi, Vendi aj.) Tento jazyk používala ještě ve středověku úzká komunita na severu Itálie, ve Slovinsku, v severních Čechách a v Lužici. V Čechách do dnešních dnů se středověké venetské písmo zachovalo např. na skalách v Kokořínsku (viz. obrázek hradu Kokořín v knize). Nápis venetským jazykem, ale psaný latinkou najdeme i v Praze na Vyšehradě na jednom Čertově sloupu. Překlad knihy je velmi složitý, vzhledem k tomu, že se zachovalo minimum starověkých slov, ale přesto až 60% textu je v současnosti přeložitelných. Kniha nepředstavuje mystérium, nehledejme v ní kouzla a šifry šamana, jedná se o odbornou knihu ilustrovanou s často žertovnými obrázky, které vtipně zdůrazňují popis v textu. Jakékoliv vyvolávané tajemno, představuje pro autory (vyvolávače) byznys a snad slávu.

24 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 19. února 2020 v 15:26 | Reagovat

[23]: pěkný den pane Procházka. Vemu to hopem tedy rychle. Vy zde uvádíte, že rukopis MS-408 je psán venetským písmem ve venetském jazyku. atd. Můžete nějak Vaše zjištění doložit ? Bylo by to jistě fajn.

ale vše je jinak než vy doufáte. Na mnoha stranách pergamenu je Eliškou z Rožmberka psaáno : píšu česky a nebo je tam i psáno - česká slova. atd.

Dále v manuscriptu nejsou kresleny žádné žertovné obrázky. Vše co je tam kresleno má určitý řád a smysl. Dám Vám příklad. Na začátku rukopisu na folio 2r je kreslena symolická rostlina u které je velice chytře nakreslen kořen. Když se pozorně na ten kořen podíváte, tak tam i možná uvidíte znaky písmen a to : C,G.L,S. Proč tomu tak je ? Odpověď zjistíte, když se pozorně seznámíte s tím co znamená židovská substituční šifra. ( kabalistický numerologický system gematrie ). Pak samozřejmě ke svému úžasu i sám zjistíte, že kořen obsahuje celou řadu písmen pro číslo 3.

Tím Eliška ukazuje způsob jejího tajuplného zápisu. Samozřejmě že to nedokáže pochopit každý, jelikož se jedná o dost složitou substituci, kterou nějakej záhadolog a nebo i vědecká kapacita, tedy doktor, inženýr a docent nezná a proto i tápe jak ten bludnej holanďan. ( takže jak píšu v rukopise nejsou žádné žertovné obrázky ). Žertovně nám o rukopise píše například doktor Arnošt Vašíček, který toho moc nezná, jak každý i samozřejmě sám zjistí, když se podívá na joutube, kde se Arnošt masíruje jaká je velká hlava .

A nebo pohádkář Dudek, to je taky péro na druhou.

zdravím mnějte se fajn Zlatoděj. :-D

25 Josef Procházka Josef Procházka | E-mail | 19. února 2020 v 19:07 | Reagovat

Krásný podvečer, venetští vědci (kněží) ovládali ve středověku alchymii, kabalu, astronomii, astrologii, magii, léčitelství atd. Voynichův rukopis je sice za mořem, ale v Čechách existuje několik nezpochybnitelných záznamů z jejich exaktní práce, které mám zdokumentovány. Z venetského jazyka přešlo do č.j. asi 25% slov, proto je pochopitelné, že se vyskytují v uvedeném rukopise. Jak mohu doložit venetský jazyk v díle? Například na náhodně otevřené straně horní řádka psáno: „TOUGA NU GAROx KENJO OS KEK KEKHA ...“ Překlad: „Odseknout nový jazyk vystupující ve shluku koule (paličky) vpředu ...“ Obrázek: vlevo text OXOXANf, podrobný překlad: ox – znamená rána nebo bolest, oxanf (event. oxanv) – znamená dýchání. Nápis vpravo u obrázku: ONDJO, překlad slova znamená slepý. Autor báječně ukázal, že slepý výhonek (jazyk) se má odříznout a potom bude palička (koule) dýchat, já to považuji za úsměvný názorový výklad. Stránku, kterou jsem letmo popsal mohu zaslat do mailu, ale prosím nezveřejňovat ji na internetu, možná má strohá interpretace vykazuje pochybení. Do překladu rukopisu se v žádném případě pouštět nebudu, to nechám na pohádkářích a rád se seznámím s jejich výsledkem.
Přeji krásné dny. Josef

26 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 19. února 2020 v 21:32 | Reagovat

[25]: pěkný večer pane Procházko. Vaše zjištění, že rukopis je nějak spojen s venetským vědcem je velice zajímavé, ale podle toho co jsem o samotném rukopisu zjistil já, je Vaše zjištění mylné. Když to vemu přímo, tak podle toho co zde píšete vidíte v textu i znaky písmen " U a  X ". A to je velice špatné. Jak už jsem zde na blogu několikrát zdůraznil a napsal, tak v textu rukopisu nejsou použity znaky písmen čísla 6 židovské gematrie. Tyto znaky nám v textu nahrazují písmena hodnoty 8 a to jsou F,P. ( příklad Fon - Von. Fok - Vok. atd).
Nebudem chodit okolo horký kaše a tak mě sem můžete klidně napsat co je psáno v obrázku , který je zde nahoře, kde popisuji co znamená folio 70v. Přeložte co je například psáno v malém kruhu. Jsem velice zvědav co by napsal vetský mág a zasvědcenec o tom že Eliška porodila 3 syny. Tak se nechám překvapit. Díky za Váš zájem a přeji pěkný zbytek dne.

27 Josef Procházka Josef Procházka | E-mail | 20. února 2020 v 10:38 | Reagovat

Dobrý den, pokud jde o kruhový obrazec, v objektu nehledám kabalistický numerologický systém gematrie ani zjevné principy hermetismu, či mystiku v kruhu, to je oblast, které se nevěnuji. Mohu pouze sdělit, zda jsou tam venetská slova, která případně přeložím se znalostí jazyka B1+. Výklad slov v souvislosti struktury obrazu ponechám na specialistech v oboru.
Venetové jsou v našim končinách zmiňováni např. Pliniem starším, ale i řeckými dějepisci jako jedna z větví širokého národa Sklavenoi, který v následujících stoletích nazývali Slovany. Venetským jazykem mluvil rod Ronovců a perfektně jej ovládal nejmocnější a nejbohatší muž v Čechách ve 14. století – Nejvyšší purkrabí Království českého Hynek Berka z Dubé. Venetštinou se mezi sebou dorozumívali mudrcové i v 15. století, aby jim církevní fanatičtí hodnostáři nerozuměli.
Vrátím se k prokazatelným venetským slovům v malém kruhu, překládám jen jejich část: „ ... ohnout a držet pevně stisk, ona důvěra v léčení ...“
To je vše, co mohu uvést, jako mýlící se neznalec, ostatní je na konkrétních badatelích. Pohodové dny přeje Josef

28 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 20. února 2020 v 12:50 | Reagovat

Krásný den. Vezmu to také rychle. Vy zde píšete, že text je venetský i když jsem už Vám napsal, že text je psán a šifrován pomocí židovského numerologického systému. Jak na několika místech v rukopisu také píše sám autor, tedy naše velice šikovná Eliška z Rožmberka. Jistě víte co to bylo za rod. Rožmberk byl vždy první po králi. A to už od dob Přemysla Otakara II. Který měl Vítkovce velice rád a byl jejich velkej kamarád. Jedná se tedy o velice mocný rod, který byl samozřejmě také hodně bohatý. Pergamenu a inkoustu měl tedy velkou kupu. Taky se jedná o velice vzdělaný rod, který toho vědel dost na to aby zasahoval do života usedlým snad v každém koutě království českého. Několikrát se dokonce pokoušel dostat na český trůn.atd.
Vrátím se k Vašemu venetskému překladu,který jste zde napsal : ohnout a držet pevně stisk, ona důvěra v léčení..."

Z toho Vašeho překladu by se dalo vydedukovat tohle ( když jsem Vám napsal o Elišce, která porodila 3 syny )

Manžel Elišky se jmenoval Henrik Graaf von Hardegg - Machlande Vrijheer van Stettenberg.
Takže Henrik vohnul Elišku a pevně si ji podržel takle vohnutou vo pelest lůžka a pak do ní fouknul péro a Eliška měla důvěru v jeho léčení...."

Takže z Vašeho překladu by se usoudit, že venetským jazykem je tam popsaná středověká kopulace, která se Elišce jistě zamlouvala a proto držela dokud nebyl Henrik hotovej. Proto nám to všem radostně oznamuje v tomto rukopisu nad kterým kroutí hlavou všichni světoví odborníci už tedy sto roků.

No nevím , nechci Vám brát nějaké iluze, ale furt to není to pravé ořechové.

Ale každopádně Vám děkuji za Vaší ukázku překladu.
Zdravím a pěkné dny Zlatoděj. :-D

29 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 20. února 2020 v 16:59 | Reagovat

[19]:Pěkný den pane Libore. tak jsem se dnes podíval na ten dokument, který běžel na čt a mohu Vám zde napsat, že takovej blábol a strašný nesmysl, mohl vyprodukovat jen šílenej mozek. A nebo kdo byl dost pod vlivem nějakých opiátů, který si vaří pro načerpání vědomostí, jako nějakej ind, kterej pěstuje indické konopí na záhumenku pod pražským hradem, aby zmátl všechny budoucí záhadology a doktory inženýry, kteří se budou snažit zjistit jak je text psaný. Podle toho dokumentu se mu to velice dobře podařilo, jak je jasně a velice zřetelně po zhlédnutí filmu vidět. Meluzína, vysílače, minarety a přechod do jiných dimenzí...tak to musí každý badatel mít oči na šťopkách...co taky jiného by občan měl čekat od doktora Arnošta, který také jak je vidět možná ochutnal nějaký ten starodávný lektvar, až mu ztoho vypadal všechen vlas. Ale přesto jistě nepolevuje ve svém výzkumu tento náš český Děd Vševěd.

Jediné co mě v dokumentu zaujalo je to, že kolega profesor Zelinka nás seznámil s tím, že má velice důležitý artefakt a nebo velice důležitou věc, která jeho teorii silně podporuje. Ale je to prý tajné, tak mu zkusím napsat, aby se pochlapil a nenápadně mě seznámil, jakej je ten jeho trumf. Nechám se velice rád překvapit.

přeji pěkný den Zlatoděj. :-D

30 ing. Bystroň ing. Bystroň | 21. února 2020 v 21:36 | Reagovat

I tohle se muze stat tady v cesku. Ten kdo si koupi listek do autobusu tak ho svezou po kostelech a kaplickach i rotundach jak se pise zde . Po poslednim dokumentu Arnosta Deda Vseveda, kde je obcanum naservirovano ze velky pergamen je mapou sakralnich staveb v praze, se nejakej chytrej kapitalista rozhodl zalozit zajezdy na ta dulezita mista.

https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj36avGvePnAhWoDWMBHcckA8cQFjADegQIBxAB&url=https%3A%2F%2Fgoout.net%2Fcs%2Fjine-akce%2Fsifra-voynichova-rukopisu-sakralni-architektura-prahy%2Frvglf%2F%2Bbmoyp%2F&usg=AOvVaw1iRaf0qhlgSCMe_k4GIKUu

31 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 22. února 2020 v 1:14 | Reagovat

Bystroň @ . Jak může někdo vidět na velkém pergamenu nějaké sakrální stavby, je tedy dost velká zahada. Podle mě by měl toho kdo s tímto zjištěním přišel odvézt rychle ten autobus do Bohnic, aby ho pořádně zkouknul kolega Nešpor. To musel vymyslet nějak dost velkej tydyt dávat do souvislosti kresby na tom foliu s nějakým kostelem v Praze. Možná tam bude taky doktor Děd Vševěd, kterej je taky na tabletky. :-D Podle toho co předved v jeho posledním dokumentu. :-D

32 Anna Marie D. Anna Marie D. | 22. února 2020 v 21:15 | Reagovat

Pane profesore Zlatoději. Podle toho jak pěkně píšete se dá velice snadno usoudit, že Vás záhadologové, mravenci a i jiní vědci musí mít nesmírně rádi.
krásný večer A.M.D. :-)

33 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 23. února 2020 v 11:58 | Reagovat

Paní Anno. Samozřejmě že mě mají všichni moc a moc rádi, kdž jim takhle pěkně vysvětluji co znamená MS-408. Počítám že všichni skáčou samou radostí až do nebe. A aby ne , když jim všem hodně pomáhám pochopit to co nese na svých stránkách tento velice zajímavý rukopis, nad kterým vědci, inženýři, doktoři a i jiní záhadologové bádají roky a pořád nemohou zjistit to co by je dovedlo ke zdárnému konci a tedy i pochopení toho o čem je v něm psáno. Vím že mě milují a mají moc rádi protože jim jako dobrý Lucifer svítím jasným světlem na cestu. Jelikož ta po které jdou je neustále ve strašně velké tmě a to je velice špatné. Učit tyto bloudící duše je mojim posláním a i cílem, jelikož jsem Vyvolený což je můj úděl. Jak řekl můj Otec, buď ke všem milý, měj všechny rád, když někdo hodí šutr nastav druhou tvář. Jelikož nikdo nepřichází k poznání vyššímu nž skrze tebe, můj chytrý synu. Staniž se. A tak i Já konám.

34 Kateřina H. Kateřina H. | 24. února 2020 v 14:07 | Reagovat

Píšete zde že Vás mají vědci rádi. No já tedy bejt Vama, tak bych tedy za to ruku do ohně nedala,když jim to zde píšete, jak debilům z nějaké pomocné školy co mají IQ pod 90, tedy dost slabší, něco jako horkej brambor. Ale na druhou stranu je to Váš blog.
pěkný den Káťa.

35 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 24. února 2020 v 22:50 | Reagovat

[34]: horkej brambor, tak to jo, to je pěkný přirovnání paní Kateřino. Ale já nepíšu , že mají IQ pod devadesátkou. Já píši ,že mají slabší vědomosti a to je jistě rozdíl. Spousty vědců je jistě hodně chytrých, pár jich samozřejmě také znám. Například třebas Já a další jsou zatím v pořadníku. Snad se také někdy dostane i na ně. Zatím musí počkat. :-D

zdravím Zlatoděj prof. Čas ukáže ;-)

36 Mgr. Kelly Mgr. Kelly | 26. února 2020 v 10:50 | Reagovat

Kolego zahravate si s pekelnym vohnem kdyz pisete ze jste Lucifer.

37 ing. Bystroň ing. Bystroň | 26. února 2020 v 11:11 | Reagovat

I tohle se může vyloupnout z alchym. vejce.https://www.luxus.cz/node/18621

38 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 26. února 2020 v 11:42 | Reagovat

Nestrašte magistře. Vám jde jistě o ty 3 šestky. L. U. cifer. ( 3. 6. cifer ).
666 cifer. :-D

39 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 26. února 2020 v 14:13 | Reagovat

Bystroň.pěknej plakát ...klára a spousty špuntů do (!) kerý lítaj vokolo. To je teda dílo :-D

[37]:

41 Síma Síma | 17. dubna 2020 v 17:50 | Reagovat

Citace
Půl tisíciletí záhad vyřešeno? Badatel prý rozluštil text Voynichova rukopisu
16.5.2019
Již celá staletí zaměstnával vědce slavný Voynichův rukopis z 15. století. Nespočet učenců včetně známého matematika Alana Turinga, který prolomil německý šifrovací stroj Enigma, se snažilo přijít na to, o čem text pojednává, ale marně. Jazykovědec z Bristolské univerzity Gerard Cheshire však nyní tvrdí, že se mu konečně podařilo slavný rukopis rozluštit.

Voynichův rukopislupa-plusKliknutím zvětšíte
Zvětšit fotografii
Zvětšit fotografii
Zvětšit fotografii
9 fotografií v galerii ›
Voynichův rukopis | Foto: Wikimedia Commons/volné dílo/Beinecke Rare Book & Manuscript Library, Yale University
Takzvaný Voynichův rukopis je ručně psaný a ilustrovaný text, jehož vznik vědci podle radiokarbonové metody a analýz ilustrací datují do poloviny 15. století. Dokument je nyní umístěn v knihovně Yaleovy univerzity v USA.

Dílo je pojmenováno po Wilfridovi M. Voynichovi, americkém knihkupci polsko-litevského původu. Ten rukopis koupil v Itálii v roce 1912. Další historie je však záhadou, stejně jako byl dosud samotný text knihy.

Nově objevená místnost v Neronově paláci
Mýtická krása. Palác císaře Nerona ukrýval stovky let tajemnou místnost
PŘEČÍST ČLÁNEK ›

Rukopis je totiž psán v neznámém jazyce a neznámým písmem. Celá staletí se pokoušeli kryptologové i jazykovědci rozluštit, o čem pojednává. Nebylo ani jasné, kdo a proč dílo napsal. To se prý povedlo zjistit až nyní.

"Během luštění jazyka jsem zažil mnoho 'heuréka' okamžiků, následovaných pocity nevěřícnosti a vzrušení, když jsem si uvědomil velikost tohoto úspěchu. A to nejen z hlediska lingvistického významu, ale i odhalení a původu rukopisu," uvedl jazykovědec Gerard Cheshire pro The Guardian. Mnozí vědci v minulosti spekulovali o tom, že jde o jakousi šifru. Dosud neznámý jazyk, kterým je Voynichův rukopis napsán, je však podle britského vědce protorománština, která prý byla běžným komunikačním prostředkem ve Středomoří.

Šlo však prý o hovorovou řeč, která nebyla zaznamenána v písemných dokumentech. Proto ji vědci nemohli rozluštit. Pro psaní spisů se totiž využívala latina, jakožto vznešený jazyk královské rodiny, církve a vlády. Z toho důvodu tento jazyk poté prakticky vymizel a toto je jediný písemný důkaz onoho jazyka.

Jeden z nejdůležitějších důkazů
Rukopis podle něj vznikl na středověkém hradě Castello Aragonese, který leží na ostrůvku u Ischie. Co se týče obsahu textu, rukopis podle něj napsaly dominikánské jeptišky jako zdroj odkazů pro dvůr Marie Kastilské, manželky krále Alfonse Aragonského.

"Není přehnané říci, že tato práce je jeden z nejdůležitějších důkazů vývoje románské lingvistiky," dodává Cheshire. Jde o „souhrn informací o bylinných přípravcích, léčebných koupelích a astrologických čteních“ zaměřených zejména na ženské a duševní zdraví, reprodukci a rodičovství. Tvrdí, že realita, kterou rukopis obsahuje, je ještě úžasnější než mýty a fantazie, které se kolem ní doposud točily.

Čelist denisovana nalezená na Tibetské náhorní plošině
Tajemství čelisti. Denisované dokázali žít v extrémních podmínkách, díky genu
PŘEČÍST ČLÁNEK ›
"Jde o zaniklý jazyk. Písmo je kombinací neznámých a známých symbolů. Nejsou zde interpunkční znaménka, nicméně některá písmena u sebe mají symboly přízvuků. Všechna písmena jsou psaná malým písmenem a nejsou zde dvojhlásky," dodává.

Vědec dosud přeložil jen některé pasáže, zejména tedy popisy u ilustrací. U nichž jde totiž lépe ověřit správnost překladu. Dalším krokem je pro něj překlad celého 200stránkového rukopisu a kompilace slovníku. Což však bude trvat velmi dlouho.

Vlna kritiky
Nutno dodat, že zprávy o "senzačním" rozluštění rukopisu se v minulosti objevily již několikrát. Pro úspěšnost nynější teorie však hovoří to, že studii zveřenil i odborný časopis Romance Studies.

I tak se ale vyrojilo mnoho kritiků z řad odborné veřejnosti. Problémem je zde totiž samotná protorománština, která má být jakousi předchůdkyní či spíše výchozím bodem pro románské jazyky v době před tím, než se jazyky rozdělily. Jde však právě jen o teoretickou konstrukci na základě srovnání těchto jazyků, tedy o jakýsi idealizovaný model a nikoliv popis reálného jazyka. A v tom vidí někteří kámen úrazu.

Pevnost objevená v oblasti egyptského naleziště Tell El-Kadwa
Kamenný strážce hranic. V Egyptě odkryli unikátní 2500 let starou pevnost
PŘEČÍST ČLÁNEK ›
"Promiňte, lidi, ale protorománština není řešení," napsala na twitter Lisa Fagin Davisová, americká medievalistka a výkonná ředitelka americké středověké akademie. "Toto je jen další ambiciózní, sebenaplňující nesmysl," dodala.

„Jeho pokus o překlad něčeho, co je blábolení a amalgámem mnoha jazyků, je spíš doufáním než opravdovým překladem," uvedla poté pro web Arstechnica. Stejně skepticky se vyjádřila i Kate Wilesová, historička, lingvistka a šéfredaktorka časopisu History Today. "Nové teorie o významu rukopisu se objevují alespoň jednou za šest měsíců. V uplynulém roce se to stalo již nejméně dvakrát," uvedla. Ani ji Cheshireho teorie nepřesvědčila.

Skalní kresby v jeskyni Romualdova Pećina
Archeologická senzace. Jeskyně v Chorvatsku ukrývala 30 tisíc let staré kresby
PŘEČÍST ČLÁNEK ›
"Opírá se o teorii jazyka sestavenou ze slov pocházejících z mnoha míst i období, přičemž společně to nevytváří něco, co by mohlo být funkčním jazykem," dodala. Podle ní je Voynichův rukopis přitažlivý kvůli hieroglifům a dalším šifrám, které byly později rozluštěny. "Ty však nevzešly z ničeho. Šlo o desetiletí práce, která čerpala z mnoha různých znalostí. Nemůže zkrátka přijít jedna osoba a říct: 'Já jsem to rozluštil.' Musí se k tomu přidat celé pole odborníků," dodala.

Vyzývá ke spolupráci
Také Greg Kondrak, který se pokusil o rozluštění Voynichova rukopisu pomocí umělé inteligence, nevěří, že jde o dobrou práci. Tvrdí, že pasáže, které měl Cheshire rozluštit, byly do rukopisu dodány až později a nemají s ním zase tolik společného.

Ke kritice se však Cheshire staví optimisticky. "Můj článek byl recenzován a ověřen jinými vědci - to je standardní potvrzení na vědecké scéně. Není třeba nikoho přesvědčovat, protože mé řešení mohou aplikovat historici i lingvisté při studiu rukopisu," uvedl.  Podle něj neexistuje žádný „výklad“ tohoto jazyka, protože abeceda, systém psaní a jazyk zde byly plně vysvětleny a důsledně tak lze překládat jakékoliv slovo, fráze či věta.

Vědec tak nyní vyzývá ostatní badatele, aby se do překladu pustili. Zdá se tak, že tajemství Voynichova rukopisu nebylo ještě zdaleka uzavřeno.
Zdroj: https://www.denik.cz/veda-a-technika/pul-tisicileti-zahad-odhaleno-badatel-pry-rozlustil-text-voynichova-rukopisu-20200516.html

42 Síma Síma | 17. dubna 2020 v 17:53 | Reagovat
43 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 17. dubna 2020 v 21:49 | Reagovat

Kondrak a Cheshire ??? co ja stim ? To jsou jen mravenci. a to video ? si prectete jaka je kritika toho poradu a potom mozna poznate vic. jinak nejakej Kondrak je nic a ten Cheshire jako by mu zvoka vypad. Mravenci ale takovych je na svete vice. Nikdo na svete nedokaze prelozit MS 408....protoze je psan a šifrovan v ceskem jazyku, jak sama i na mnoha stranach pise sam autor a to eliska z rozmberka. :-D  :-D  :-D  :-D  O_O  O_O  O_O  O_O O_O  O_O  O_O  O_O

44 Linda Linda | E-mail | 17. května 2020 v 22:11 | Reagovat

Dobrý den, mohl by jste mi prosím odepsat? Mám pár otazek. Děkuji

45 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 21. května 2020 v 1:24 | Reagovat

Dobry den. Co potrebujete ?

46 Feer Feer | E-mail | 25. května 2020 v 14:55 | Reagovat

Zdravím pane Zlatoděj!

Rád bych vám poděkoval za vaši skvělou práci a vytrvalost.
Rád bych se zeptal, zda by s vámi šel natočit rozhovor?

Jak zjišťuji, tyto informace nikde jinde nejsou...
Děkuji, a krásný den

47 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 26. května 2020 v 10:29 | Reagovat

Zdravim....co by jste potreboval slyset ?

pekny den .

48 Feer Feer | E-mail | 26. května 2020 v 17:52 | Reagovat

Jeslti to byla odpověď mě, tak bych rád odpověď na otázku:

Šel by s Vámi natočit rozhovor? Zvukový záznam minimálně?
Nejlépe to co vy uznáte za důležité.

Děkuji

49 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 26. května 2020 v 19:28 | Reagovat

[48]: Jiste bylo to odpoved pro Vas. Jenom takova skromna moje vsetecna otazka. Bylo by to pro BBS ?

Diky Zlatodej.

50 Feer Feer | E-mail | 27. května 2020 v 0:32 | Reagovat

Ne, mělo by to být pro budoucí generace...

Mé pokusy tvořit zde:
https://badatelezpodstaty.wordpress.com/do-zacatku/

Díky

51 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 28. května 2020 v 8:47 | Reagovat

Zdravim. Momentalne nemam tolik casu abych mohl uspokojit vasi zvedavost. Snad nekdy priste.

Pekny den.

52 Feer Feer | E-mail | 28. května 2020 v 17:57 | Reagovat

Jestli jsem to tedy dobře pochopil, tak nepoužíváte email, telefon, skype ani socialni site. Jediná možnost vás kontaktovat je zde na vašich stránkách tedy.

Kdy se mám tedy zkusit znovu ozvat?
Děkuji

53 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 31. května 2020 v 8:52 | Reagovat

Vzkaz pro zvedavce : nedavam zadne rozhovory a to ani pro budouci generace. Takze se podle toho zaridte. Dekuji za pochopeni a preji vsem stastny zivot.

Vyvoleny Josef Zlatodej prof.

54 Josef Zlatoděj prof. Josef Zlatoděj prof. | 5. června 2020 v 14:43 | Reagovat

zprava : ve veku devadesat roku zemrela ve Springfildu autorka knihy Elegantni enigma Mary Dimpero. V knize se snazila svetu rict o cem pojednava Manuscript 408. Je to takova kniha o nicem, ale Mary jako koderka CIA tento tajuplny manuscript ve sve knize castecne spopularizovala a tak se dostal do podvedomi mnoha kryptoanalytiku a lingvistu, kteri se snazi jak pilni mravenci rozlousknout jeho velice snadnou sifru. RIP.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama