Voynich Manuscript. Codex Rohonc. Zodiac Killer. Chronik des Konstanzer Konzils.
Codex Gigas. Bestiary. Oráč a smrt.Václav Břežan. Rukopis Zelenohorský.
Rukopis Královédvorský. Somerton Man. Píseň Vyšehradská. Milostné písně Krále
Václava. Tkadleček. Blitz cipher. Kosma kronika.P.I.O.6.

Komentáře

1 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | Web | 21. srpna 2018 v 21:13 | Reagovat

Milej Jendo. Ty kluku ušatá. Víš kam mě můžeš skočit na flopa ? nevíš poněvadž toho znáš velice málo. Tak chlapče sem (_!_).

2 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | 21. srpna 2018 v 22:45 | Reagovat

Jeniku, koukam že čteš jako divej. Tak se uč. Jinak jak už jsem ti psal, tak Hanzíková nikdy, napíšu to ještě jednou abys to ty hydraulisto dobře pochopil : NIKDY, manuscript 408 nepochopí a tedy i nemá vůbec žádnou šanci se správným překladem uspět. Tak to ber, tak je to správné a tak to má být. Ty jistě vidíš v rukopisu nějaké roury a spoustu vody, tak seš ve svým živlu, ale vše je jinak nž ty Jendo vidíš. To mě věř. Čau Zlatoděj.

3 Champolione Champolione | 24. srpna 2018 v 19:00 | Reagovat

Kolego nejste moc vostrej na badatelku Irenu z Nové Paky. I když na druhé straně vám musím dát za pravdu, když totiž někdo napíše tak velkou až kolosální pitomost, jako že cituji paní Irenu : Způsob zašifrování je tak obtížný, že bez obrázku by ani autor sám své texty nepřečetl. Tak musím stím co jste napsal souhlasit.

4 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | 25. srpna 2018 v 8:31 | Reagovat

Champolione, jsem rád že mě dáváš za pravdu. Nemohu pochválit Irenu, když píše bludy.Ač pracuje na rukopisu 6 roků je jasně a zřetelně vidět, že na překlad nestačí. To je špatné a její práce je evidentně zbytečná.
Je to smutné, ale je to tak.Nemohu tedy napsat nějaké kladné hodnocení její práce.Je mě to to líto ale snad se časem najde tady u nás nějakej chytřejší občan, který také dokáže číst text, který je zapsán v tomto prokletém ( jak by jistě napsal kamarád John Pelling ) rukopisu. Zatím je to jen stutěma záhadologama jen samá bída. :-)

5 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | Web | 25. srpna 2018 v 10:38 | Reagovat

Ježišmarjá další adept chytrosti. Nějaká Lenková píše v Našem regionu. Taky samozřejmě bludy a pitomosti, jako každej záhadolog, kterej zná velký prd.

Kousek kerej sesmolila vám ukážu. Co nám tuta ženská píše, tak se pobavte.
Lenková: Datace rukopisu do roku cca 1438 vyloučila jako možné autory osobnosti, které žily před tímto datem, stálevšak zůstává okruh možných autorů velmi široký. ( tak to je teda hlava a postřeh na kterej by jistě nikdo nepřišel ).
Dále nám Jitka píše : Předpokládá se, že rukopis vznikl v prostředí severní Itálie, a to podle typického rozeklaného cimbuří na hradě v rukopisu vyobrazeném. Tento stavební prvek byl ale tak rozšířený, že ho nelze dost dobře spojit s žádnou konkrétní stavbou. Najdeme jej na hradě Arco či Veroně stejně jako na radnici ve Feraře. A jistě i někde u nás, takže rukopis mohl vzniknout i v Čechách.....konec citace.

Takže takle píše záhadolog, kterej toho moc nezná. Tak to je podle mě špatné.

" Já " vám záhadologové napíšu, kde je tuto cimbuří. Takže co udělá záhadolog. Každej záhadolog kterej by chtěl zjistit, kde se nachází tohle cimbuří, tak se pořádně vobleče, aby nedělal v Praze vostudu. Veme si do torny nějakou svačinu a také pití, protože je teďka venku pěkný horko. Mimopražskej záhadolog si veme taky buzolu a nějakou mapu aby nám v Praze nezabloudil. Když se dostane do matičky měst, tak bude dodržovat mé pokyny a tedy pak bude mít jistotu, že bude zdravej jako řípa, až své badatelské putování ukončí.
Záhadolog se potom vydá svižným krokem na " Pražský hrad ", kde se svým zkušeným vokem podívá na hradby, které nechal vybudovat český král Vladislav Jagelonský. Pak si hradbu vyfotí ( kdo nemá foták, tak se podívá na Google, tam to jistě také najde ).
Hradba kterou nechal zbudovat Jagelonec nese jeho písmeno " V ", jako Vladislav. Někomu to může připadat jako písmeno "M". ( Pelling a vostatní světoví odborníci v tom vidí vlaštovčí vocas, ale těm už jsem to také pořádně osvětlil, tak to má být, pomáhám všem, tak je to správné ).

Takže co se dnes každý záhadolog z mého komentu dozvěděl .
1. Záhadolog se dozvěděl a tedy i sám zjistil, že zná velice málo a tedy velký H.
2. Záhadolog zjistil, že hradba na Pražském hradě má cimbuří ve tvaru " V ".
3. Záhadolog zjistil že jedinej odborník na MS-408 jsem " Já ", tedy moje maličkost.
---------------------------------------

Co by měl ještě každej kdo půjde na Pražský hrad vědět.
1. Na velkém pergamenu kterému se také říká Rozety, není vyobrazem Pražský hrad, ale vpravé růžici, je kreslen autorem a tedy Eliškou, hrad na kterém ona žila. To znamená hrad Rosenberg.
Do dnešních dnů se zachovala z tohoto středověkého hradu jen jeho centrální věž, která se jmenuje Jakobínka.
2. Hradba kreslená v rozetě má jiný význam. Musíte číst co je na pergamenu psáno a pak vám to bude také jasné. :-D

6 KČZ. (klub českých záhadolagů ). KČZ. (klub českých záhadolagů ). | 27. srpna 2018 v 22:27 | Reagovat

Pěkný večer pane profesore Zlatoději. Jménem našeho klubu výše zmíněného Vám vzdáváme čest za práci kterou odvádíte. Já jako předseda klubu jsem byl pověřen abych Vám sdělil že Vaše práce je mimořádně zajímavá a každému našemu členu se velice zamlouvá. Ukázat všem našim členům a i různým amaterským badatelům, kde jsou hradby po kterých pátrá velká spousta badatelů jak profesionálů tak i amatérů celého světa, kteří se snaží jak jsem zjistil asi tak sto roků. Sto let vědecká obec která zkoumá rukopis nemůže zjistit kde a nebo na kterém místě a nebo středověkého hradu jsou tyto hradby. A Vy jim to tak z plezíru pěkně ukážete. Na tom je vidět, že jste velice zkušený a hlavně dobrý pozorovatel, který  zná a hlavně ví.Držím Vám palce a to nejen já ale i celá naše členská základna.
S pozdravem předseda klubu. Martin

7 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | Web | 28. srpna 2018 v 19:35 | Reagovat

Jsem velice rád,že mě držíte palce.To mě velice posiluje a dává štávu do dalšího hledání pravdy.Pozdravujte všechny členy klubu a ať se vám taky daří. I když spousta zahadologů píše o rukopisu blbosti až bych z toho jejich psaní a bádání brečel jak želva,mám je všechny samozřejmě rád až na půdu. Tak je to správné a tak to má být.Jak jistě sám předsedo víte. " Já ".

8 Quercus Quercus | 30. srpna 2018 v 10:19 | Reagovat

Dobrý den,
přistál jsem na Vaší stránce, resp. části diskuze...domnívám se, že pokud člověk neporozumí významu vět typu "Loď, která veze Jevish star", či "Když čtěš co je zde psáno, tak jsi Jahve" nemá šanci přeložit text manuskriptu a tím pádem ani pochopit co znamená označení "Já". Ale možná se mýlím a těším se, že budu mít trochu času číst zábavnou diskuzi a samozřejmě i hlavní text. :-)

9 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | Web | 30. srpna 2018 v 14:15 | Reagovat

Pěkný den, taktéž. Vemu to hopem.
1." Já ", jsem " Já ". To znamená já tedy moje osoba.
2. V rozetě je kreslena lodička, která má na přídi kreslenou židovskou hvězdu.
3.V textu je na několika místech psáno : Je použit židovský kod. A když čteš co je zde psáno , tak jsi žid.

10 Quercus Quercus | 31. srpna 2018 v 22:34 | Reagovat

[9]:Dobrý večer,
děkuji za jasnou odpověď. Snad jen upřesním, kam jsem cílil. Symbolicky – domnívám se, že k porozumění , je potřeba si „naklonit“ Sofii, aby alespoň na chvíli nechala pohlédnout pod  Isidin závoj. Hlouběji a komplexněji než jest doba hebrejská, jejichž principy jsou v těchto textech patrně stěžejní, nicméně tato Sofie není  prvotní,  je převzatá.  Proto  výrok „Když čteš , co je zde psáno, tak jsi Jahve“   znamená, že jsi ž-d, ale v pravé podstatě to má hlubší význam, který se odvíjí od rozdílu mezi JHV a JHVH . Podobně je to s lodičkou, která má na přídi J. star.  Tuto lodičku, vozítko, můžeme nazývat třeba barka… toto taxi „sveze ledacos“… Mer,  brouky, v daném případě, jak samotný název ukazuje, veze Kinga. Možná se mýlím, ale většinou se vyčerpáváme ( zejména vědci)  v nepodstatných detailech …

11 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | Web | 1. září 2018 v 11:13 | Reagovat

Pěkný den Quercus.Hlubší význam tam samozřejmě je. Jahve znamená Bůh. Tím autor říká, že když dokážeš číst text, tak jsi dobrej a znáš židovský šifrování, které je na samotný překlad velice složité až obtížné. Co se týká té lodičky která je kreslená v jedné z rozet, tak to samozřejmě může být bráno , jako sluneční bárka, když veze písmena Ra. ( Ještě se na to musím podívat protože už je to dost dávno co jsem o lodičce psal).
Sofie a nebo Žofie nemá s rukopisem nic společného.
Co se týká vědců, tak ti jsou opravdu , jak sám zjistíte vyčerpáni dost. Vy mezi ně jistě nepatříte, když jste se pustil do velice namáhavé práce na rukopisu 408, na kterém pracovalo za posledních sto roků spousta moudrých hlav z celého světa, ale ani jeden z těchto odborníků nedokázal text správně vyřešit. A že jich po světě je dost, jak jsem za posledních deset roků zjistil. Je to tedy teď na Vás, abyste se pokusil zdárně tuto světovou záhadu rozlousknout. " Já " už jsem s výzkumem a vlastně i s překladem skončil před několika roky.....

12 Quercus Quercus | 2. září 2018 v 21:07 | Reagovat

[11]: Dobrý večer, děkuji za erudovaný komentář. Sofii jsem použil symbolicky ve významu řeckého slova Sofie-Moudrost (viz koptský gnostický text Piscis  Sophia). O tom, že již dávné kultury k ní měly přístup není pochyb a dokazují to různá místa napříč naší planetou. Na záhady můžeme narazit téměř na každém kroku, největším je samotná příroda a výtvory osvícených bytostí, které ji pochopily a dle jejího vzoru tvořily. Proto např. šachty ve Velké pyramidě jsou umístěny tak jak jsou a třeba barevné kombinace svršků rytířů templu mají taký svůj velký význam. Někdy jsou však i tam, kde by je nikdo nehledal. V souvislosti s Vaším jménem se rýmuje rovněž jedno tajemství (Velké) - Darmoděj - píseň Jarka Nohavici - viz text. :-)

13 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | 3. září 2018 v 13:58 | Reagovat

Jarka mam rád. Je to jeden ze tří našich velkých poetů. Kryl.Landa.Nohavica.

Také jsem za mlada skládal texty a brnkal na kytaru. Velice ovlivněn Karlem. Ale už je to dávno.

14 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | 4. září 2018 v 12:02 | Reagovat

Včera sem se podival na tu rozetu kde je ta bárka a nebo lodička. Uvnitř lodičky je  několik znaků. Ty jsou //. //
To znamená = 2 1 2 ( substituce = Kar ).

Autorka vám tím ukazuje způsob židovského šifrování. Eliška byla velice šikovná.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.