Voynich Manuscript. Codex Rohonc. Zodiac Killer. Chronik des Konstanzer Konzils.
Codex Gigas. Bestiary. Oráč a smrt.Václav Břežan. Rukopis Zelenohorský.
Rukopis Královédvorský. Somerton Man. Píseň Vyšehradská. Milostné písně Krále
Václava. Tkadleček. Blitz cipher. Kosma kronika.P.I.O.6.

Komentáře

1 mates69 mates69 | 12. ledna 2015 v 23:34 | Reagovat

Zdravím Zlatoději Josefe, děkuji za blog a Vaše informace na něm. V podstatě jen čtu a zírám, co se dozvídám, do diskuse však nepřispívám, jelikož k tomu nemám co říci, tak řaději jen sedím a šoupám nohama.
Ale dnes bych se na Vás chtěl obrátit s otázkou, jelikož máte přehled, co se týče maďarského jazyka, maďarštiny. Četl jsem, že tuto konkrétně vymysleli židovští šlechticové (tento obrat je zvláštní, ale tak jsem koupil), kteří tak použili část finštiny (ta nevím, odkud pochází) a tak jazykově oddělili část slovanů. Víte k tomu něco? Děkuji.

2 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | Web | 13. ledna 2015 v 10:28 | Reagovat

Zdravím Mates 69.
No podle toho co se v rukopise píše, tak to šifrování a tedy i zápis a tak podobně vymyslel předek rožmberského rodu. Woko Rosenberg. Ten kód se používal pro jejich rodinnou korespondenci. Proto jak si zjistíš, tak když jsou na Rožmberku i dnes nějaké ty slavnosti a různá výročí, tak se tam také setkáš s jejich maskotem a tím je opice. Vše má základ v jedné hodně staré báji, podle které měl Woko Rosenberg najít v les malého chlapce, který byl chlupatý jako opice. Woko se chlapce ujal a vychoval. Tolik ta stará historka. Tak to alespoň publikují historici. Ale všechno má své ale a já zjišťuji a nebo už hodně  dávno zjistil, že ta legenda je jen krytí, které skrývá dost podstatnou věc. Co se týká té maďarštiny a těch šlechticů, tak rožmberk byl dost velký šlechtic a znal toho dost. Že byl také samozřejmě žid by ti mělo být jasné. Poslední rožmberk Petr Vok dokonce založil řád a byl velmistrem toho řádu. Tím jsem se dostal k jeho manželce Kateřině z Ludanic, kdy Ludanice jsou vlastně maďarsky řečeno Husinec. Tím bych s tou maďarštinou skončil. Maďarštinu byl jinak do rukopisu netahal. Jeden maďarský snaživec se dokonce snaží nacpat ten jazyk do jiného rukopisu, kterým je pro vědce tajemný Kodex Rohonc. Ale zas je vše co on publikuje špatně.

3 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | Web | 13. ledna 2015 v 12:18 | Reagovat

Mé myšlení je rychlejší než psaní a tak promiň ten občasný překlep. :-D

4 mates69 mates69 | 14. ledna 2015 v 23:41 | Reagovat

Zdravím Zlatoději a děkuji :)
O opici jsem četl zde na blogu a o židovství vím také, i to, že šlechticem sice byl, ale na tajňačku, protože byl právě žid. A těmto nebylo do jisté doby možno udělovat tituly.
Avšak, utvrzuje mě to ve tom, že veškerá komunikace probíhala mezi židy  různě šifrovaně, systémů byl asi habaděj, takže si osobně a pro sebe myslím, že i určité jazyky jsou jazyky původně šifrovací. V podstatě morzeovka je také šifra, kdo se naučí klíč, ten se naučí i komunikovat. Bez klíče je to je jen nějaké pípání a nebo tečky a čárky, asi druh výšivky z gotické mezopotámie :-D
V podstatě, dotaz výše ohl. maďarštiny se vůbec netýkal rukopisu, ale proto, že máte velký přehled, což je  vidět na vaší práci, za kterou vám děkuji.
Historie mě zajímá a jsem vděčný lidem, kteří vynášejí pravdu věků na povrch, ač to není politicky korektní :-x
Např. antické sochy v jižní Americe, zajímavý blog http://mishawalk.blogspot.cz/2014/11/blog-post_30.html

5 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | Web | 15. ledna 2015 v 13:07 | Reagovat

Zdravím, Mates69.

Jistě máš pravdu, klíčů a různých šifer je velká spousta. V brzké době se chystám napsat také článek o jednom německém hodně dobrým šifrantu, který se právě různýma šiframa a šifrovávám zabývá jako profesionál a je dost dobrý. Včera mě poslal svou fotku na které drží manuscript Voynich o kterém se snaží taky psát a německým občanům ho nějakým způsobem vysvětlit. Co se týká té maďarštiny tak mě nejdříve napadlo, že mě směruješ na můj profil na fejzkuku, kde si někdo pohrál s mou adresou a změnil mě takticky bydliště. což jsem nechal jelikož mě to nevadí. Ty fotky o kterých píšeš jsem si prohlédl a jsou samozřejmě zajímavé. Když už se tak zajímáš o historii té oblasti jížní Ameriky, tak je taky dobrý se podívat na Velikonoční ostrov, kde jsou sochy které mají na hlavách ty klobouky, Pukao, které když se podíváš co nosí v dnešní době, tedy i v dnešní době na hlavě ortodoxní žid, tak najdeš samozřejmě velkou shodu. Ten klobouk má úplně stejný tvar jako mají ty sochy. a co je zajímavé tak i stejnou velikost k samotné postavě.
Jinak ti musím napsat, že tvé psaní je dobré a né jako když mě sem včera napsal jeden polský vědec, nějaký občan, kterému se můj zápis nezamlouvá. Psal že prý znevažuji svým psaním vědeckou práci na rukopisu voynich a že mu to nějak nejde pod vousy.atd. Takž nevim, nevím možná že nepíši dobře, když mě polský vědec kritizuje za mou přednášku a snahu vědce něco nového naučit. On sám působí v jedné velice staré skupině lidí ( vědců ), kteří na rukopisu vědecky bádají asi tak baj vočko nějakých bratru 20 let. Za těch 20 let jsou furt na začátku a pořád se nemohou odpíchnout k nějakému úspěšnému kroku, který by byl ve vědeckém světě řádně oceněn. Tak nevím nevím. Něco je špatně. Buď píši nesrozumitelně , že to polský vědec nemůže pochopit a je ze zápisu očividně velice zmaten. A nebo má polský vědec Gregory velice slabé vědomosti, které mu neumožňují vědecky pochopit můj zápis, ve které tyto vědce učím a snažím se jim doplnit chybějící znalosti, jelikož jak je na jejich výzkumu vidět, toho znají velice málo. :-D

6 Josef Zlatoděj Prof. Josef Zlatoděj Prof. | Web | 16. ledna 2015 v 15:39 | Reagovat

jo a ještě pro upřesnění, polský vědec také napsal, že je velice moudrý....tak nevím co si mám o tom myslet....možná chtěl napsat že je modrý...až napíše příště tak se ho na to schválně zeptám a budu pak samozřejmě moudřejší.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.